حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نماز نور چشم مومن است.
امروز : جمعه, 21 مرداد 1401

استفاده از حمل و نقل عمومی راهگشای جبران سهمیه بندی بنزین

برای آگاهی از وضعیت ناوگان گرگان و برنامه های حوزه حمل و نقل با سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان گفتگو کردیم، مهدی کمالغریبی به خبرنگار مهر گفت: ۷۲ دستگاه اتوبوس و دو هزار و ۹۴۲ تاکسی در سطح شهر برای خدمات رسانی به مردم فعالیت می کنند.

 

گران شدن سوخت موجی از مردم را به سمت سیستم حمل و نقل عموم سوق خواهد داد و این استقبال باید با گسترش کمی و کیفی ناوگان جبران شود

وی با بیان این که اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح تا هشت شب در ۳۲ خط و ۴۸۸ ایستگاه در سطح شهر فعال هستند، گفت که زمان انتظار برای اتوبوس در گرگان به طور میانگین بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه است.

 

کمالغریبی افزود: برنامه ریزی می کنیم که با افزایش خرید اتوبوس و توسعه ناوگان زمان انتظار را به ۱۰ دقیقه کاهش دهیم.

 

وی تصریح کرد: افزایش نرخ کرایه در دستور کار سازمان و شهرداری نیست و سهمیه سوخت برای آن ها کفایت می کند ولی پیگیر سهمیه سوخت برای سرویس های مدارس و آژانس ها هستیم که در این زمینه مکاتباتی انجام شده تا سهمیه آن ها افزایش یابد.

 

پیمایش روزانه تاکسی ها ۱۵۰ کیلومتر است

 

کمالغریبی گفت: اتوبوس های شهری با نفت و گاز کار می کنند و از نظر سوخت و سهمیه بندی مشکلی ندارد.

 

وی با اشاره به این که تاکسی های تک سوز ماهیانه ۴۰۰ لیتر و تاکسی های دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر سهمیه دارند، بیان کرد که پیمایش روزانه تاکسی ها به طور میانگین بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر است که در این صورت تاکسی بین ۲۰ الی ۳۰ لیتر بنزین مصرف می کند بنابراین اگر میزان سهمیه تاکسی ها به ۶۰۰ لیتر افزایش یابد، عمده مشکلات کاهش می یابد.

 

کمالغریبی با بیان این که آمار جابجایی روزانه اتوبوس ۷۲۵ نفر و تاکسی ۱۲۵ نفر است، ادامه داد: میانگین عمر ناوگان تاکسی گرگان بین ۹ الی ۱۰ سال و عمر اتوبوس ها ۸.۵ سال است.

 

وی با بیان این که عمر ناوگان ما نسبت به سایر شهرها قابل قبول است، از برنامه ریزی برای خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید و بازسازی ۱۰ دستگاه اتوبوس در سال ۹۹ خبرداد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت